Políticos as eleições, Votar livremente e participar activamente da democracia, Vote for Change, Referendo on-line
Jiří Rusnok

Jiří Rusnok: Čeští vědci mrhají penězi

Jiří Rusnok 50%

button ElectionsMeter.com

 

Premiér tvrdě zkritizoval výkony českých výzkumníků. Reagoval tak na výtky, že jeho kabinet v rozpočtu na rok 2014 málo myslel na vědu. Přidělil jí o 1,3 miliardy méně, než chtěl tým Petra Nečase. "Peněz je dost, jen se s nimi velmi špatně hospodaří," říká Jiří Rusnok v obsáhlém rozhovoru pro HN.

 

Na vině je podle něj špatně fungující Akademie věd a také systém hodnocení výsledků výzkumu. "Musí nastat mnohem tvrdší hodnocení. Průměrné a podprůměrné se nechává být, zůstává bez sankce. To je systém, který není dlouhodobě udržitelný. Vědci křičí, že nemají prostředky na excelenci, my jim říkáme, že když odbourají podprůměr, zbudou jim peníze na excelenci. Ale to prý nejde," pustil se předseda vlády do vědeckých špiček. 

 

2. 10. 2013

Zdroj: hn.ihned.cz

2013-10-15


amalia -
Bandeira-lono spam

Não ElectionsMeter é responsável pelo conteúdo do argumentos. Por favor consulte sempre o usuário ou autor do argumento. Todos os argumentos ou qualquer texto publicado na electionsMeter deve incluir o nome original do autor e as referências à fonte original do texto. Os usuários são obrigados a seguir a lei de direitos autorais. Por favor, leia com atenção as regras do uso do site.

Voltar para votação: > Czech Republic > Os políticos > Jiří Rusnok
 
load menu