Políticos as eleições, Votar livremente e participar activamente da democracia, Vote for Change, Referendo on-line
Marcel Chládek

Ušetřil jsem 150 milionů, škrtl cesty, dělám velký úklid, řekl Chládek

Marcel Chládek 33%

button ElectionsMeter.com

 

Ministr školství Marcel Chládek spustil ve svém úřadě akci, kterou sám nazývá velký úklid. "Našel jsem už 150 milionů korun, které je možné ušetřit. Zrušil jsem v úřadě například některé zahraniční cesty, například do Chicaga a Sao Paula. Některé se mi jevily jako výlet," řekl Chládek poslancům ze školského výboru.

 

Ministr školství za ČSSD prohlásil, že v budoucnu je podle něj možné i zeštíhlení ministerstva školství, což by přineslo další úspory. V rámci akce "velký úklid" na ministerstvu školství podle něj probíhá revize velkých projektů jako jsou státní maturity. Minimálně je podle něj nutné, aby se povedlo státní maturity zjednodušit a zlevnit. Chládek řekl poslancům, že počítá se vznikem národního fondu na rozšíření kapacit mateřských a základních škol, v němž by podle něj měly být 2 miliardy korun.

 

"Je hrůza, že v letošním roce pro šedesát tisíc dětí není místo ve školce. Do tří až čtyř let jsme schopni dát kapacity do souladu s poptávkou. Odhaduji, že povinný poslední rok školky můžeme zavést za zhruba dva až tři roky," řekl Chládek v rozhovoru pro iDNES.cz, než byl v lednu jmenován ministrem.

(rozhovor s Chládkem najdete zde)

...

&nb. p;

 

27. února 2014

Autor: Josef Kopecký

Celý článek: zpravy.idnes.cz

2014-03-11


amalia -
Bandeira-lono spam

Não ElectionsMeter é responsável pelo conteúdo do argumentos. Por favor consulte sempre o usuário ou autor do argumento. Todos os argumentos ou qualquer texto publicado na electionsMeter deve incluir o nome original do autor e as referências à fonte original do texto. Os usuários são obrigados a seguir a lei de direitos autorais. Por favor, leia com atenção as regras do uso do site.

Voltar para votação: > Czech Republic > Os políticos > Marcel Chládek
 
load menu