Políticos as eleições, Votar livremente e participar activamente da democracia, Vote for Change, Referendo on-line
Milan Štěch

Klaus naposledy hostí Němcovou a Štěcha

Milan Štěch 42%

button ElectionsMeter.com

Němcová a Štěch při přivítání prezidentemPraha – Naposledy ve své funkci přijímá prezident Václav Klaus k novoročnímu obědu oba šéfy parlamentních komor. Pozvání na Hrad přijala předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) i šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD). Ze setkání se naopak už dříve omluvil premiér Petr Nečas kvůli rodinným důvodům. Aktuálních témat k rozhovoru přitom není málo – od vrcholících příprav přímé prezidentské volby přes koaliční rozepře až k diskutované amnestii.

 

Termín vybírání Klausova nástupce v lednu příštího roku je nyní ohrožen kvůli sporům o postup při registraci kandidátů. Z odmítnutých kandidátů u Nejvyššího správního soudu uspěla jen Jana Bobošíková. Další v čele se senátorem a podnikatelem Tomiem Okamurou se obrátili na Ústavní soud. Chtějí dosáhnout toho, aby jejich vyřazení bylo anulováno. Ústavní soud má o dalším postupu rozhodovat v pátek.

 

Při diskuzi u oběda se prezident s oběma hosty zřejmě nevyhne čerstvě vyhlášené amnestii. Štěch již avizoval, že . ude chtít s Klausem hovořit o tom, jakým způsobem ji připravoval a jaké očekával dopady.

 

Čtěte více: ČT24 (3. 1. 2013)


Danda77 -
Bandeira-lono spam

Não ElectionsMeter é responsável pelo conteúdo do argumentos. Por favor consulte sempre o usuário ou autor do argumento. Todos os argumentos ou qualquer texto publicado na electionsMeter deve incluir o nome original do autor e as referências à fonte original do texto. Os usuários são obrigados a seguir a lei de direitos autorais. Por favor, leia com atenção as regras do uso do site.

Voltar para votação: > Czech Republic > Os políticos > Milan Štěch
 
load menu