Políticos as eleições, Votar livremente e participar activamente da democracia, Vote for Change, Referendo on-line
Politická situácia na Slovensku

Nacionalistickú politiku na Slovensku treba zastaviť -

Politická situácia na Slovensku, spokojný 14%

button ElectionsMeter.com

- tvrdí Németh

 


WASHINGTON - Nacionalistickú politiku na Slovensku je nutné zastaviť, tvrdí to šéf zahraničného výboru maďarského parlamentu Zsolt Németh. Ako povedal predstaviteľom maďarskej menšiny vo Washingtone, Budapešť sa v spore o slovenský jazykový zákon teší medzinárodnej podpore. Németh, ktorý zastupuje opozičnú stranu Fidesz, si myslí, že Slovensko treba podrobiť "silnému tlaku". Slovenský jazykový zákon je totiž podľa neho dôsledkom dlhého procesu vývoja nacionalistickej politiky v SR.

Németh svojim krajanom žijúcim v USA povedal, že Spojené štáty sa zatiaľ nepripojili k medzinárodnej kritike jazykového zákona. Pripomenul však návštevu niekdajšieho guvernéra štátu New York a významného člena Republikánskej strany Georgea Patakiho v Bratislave, ktorý vyhlásil že slovenský jazykový zákon vytvára nebezpečenstvo pre maďarskú menšinu na Slovensku.

Slovenský prezident Ivan Gašparovič podpísal 17. júla novelu zákona o štátnom jazyku, ktorá obmedzuje používanie jazykov národnostných menšín vo verejnej sfére. Novela od 1. septembra sprísňuje dohľad nad spisovnou slovenčinou a umožňuje pokutovať jej porušovanie. Maďarsko sa obáva toho, že príslušníkov etnickej menšiny na Slov. nsku môže zákon diskriminovať.

SITA/MTI

 

Zdroj: webnoviny.sk (21.10.2009)


alexasa -
Bandeira-lono spam

Não ElectionsMeter é responsável pelo conteúdo do argumentos. Por favor consulte sempre o usuário ou autor do argumento. Todos os argumentos ou qualquer texto publicado na electionsMeter deve incluir o nome original do autor e as referências à fonte original do texto. Os usuários são obrigados a seguir a lei de direitos autorais. Por favor, leia com atenção as regras do uso do site.

Voltar para votação: > Slovakia > Eventos > Politická situácia na Slovensku
 
load menu