Políticos as eleições, Votar livremente e participar activamente da democracia, Vote for Change, Referendo on-line
left right close

Haim Oron

> Israel > Os políticos > Haim Oron
Haim Oron está pronto para sua opinião, o apoio eo voto. Votação on-line!
עצמאי
 
foto חיים אורון

חיים אורון - para

ראש החברה להגנת הטבע, יו"ר מפלגת מרצ לשעבר. | An Israeli politician.
 NO! חיים אורון

חיים אורון - contra

לחץ, אם אתה לא תומך. תגיד למה. | Click, if you do not support Haim Oron. Say why.

Online resultados eleitorais para "חיים אורון" no gráfico.

graph
> Haim Oron >

Biografia

[+] ADICIONAR

HEB:

 

חיים אורון, המכונה "ג'וּ‏מֵס", (נולד ב-26 במרץ 1940) הוא יושב-ראש החברה להגנת הטבע, יו"ר מפלגת מרצ לשעבר, מטעמה כיהן כחבר הכנסת ושר החקלאות.

 

פעילות בכנסת

בשנת 1988 נבחר אורון לכנסת ה-12 מטעם מפ"ם. הוא כיהן כחבר בוועדת הכספים ובוועדה לענייני ביקורת המדינה. לקראת הבחירות לכנסת השלוש עשרה התמזגה מפ"ם עם רצ וחלק מ"שינוי", והקימו את מרצ. אורון נבחר לכהונה נוספת, מטעם המפלגה המאוחדת, והיה חבר בוועדה לביקורת המדינה ובוועדת הכספים, שבה שימש כרכז הקואליציה. בתפקיד זה הוביל יחד עם חיים רמון את חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, ועמד בראש ועדת המשנה שטיפלה בהליכי החקיקה וקבעה את סל הבריאות המובטח על פי החוק. בנוסף, שימש באותה הכנסת כיושב ראש ועדת האתיקה, וכן כיהן בוועדת הכנסת.

 

לפני הבחירות לכנסת ה-14 ב-1996, הודיע יו"ר מפ"ם, יאיר צבן, על פרישתו מהחיים הפוליטיים, ואורון היה לנציג הבכיר של מפלגה זו במרצ. במקביל התפטר מתפקידו בהסתדרות. לאחר הבחירות שבה מרצ לאופוזיציה, ואורון היה ליושב ראש הסיעה. במהלך כהונתו בכנסת ה-14 הגיש שתי עתירות לבג"ץ - האחת הביאה לפסילתו של החוק שהכשיר את פעולתו של ערוץ 7, והשנייה, אותה הגיש עם אמנון רובינשטיין, הביאה לפסילתו של הסדר "תורתו אומנותו".

 

עם הקמת ממשלת ברק בשנת 1999, התמנה אורון לשר החקלאות. בראשית שנת 2000 הודיע על התפטרותו מהכנסת, על מנת לאפשר למוסי רז להיכנס לכנסת במקומו. בשל כך, לאחר פרישתה של מרצ מהקואליציה באמצע שנת 2000, נותר ללא תפקיד בזירה הציבורית. הוא שב לקיבוץ להב, ומונה ליו"ר מועצת המנהלים של מפעל "דולב". ב-2001 היה ליו"ר הנהלת מרצ.

 

בשנת 2003 שב לכנסת, וריכז את פעילות האופוזיציה בוועדת הכספים. באותה שנה היה לאחד מראשי יוזמת ז'נבה לפתרון בהסכם קבע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. משלהי 2004 מקיים אורון מגעים רצופים עם מרואן ברגותי הכלוא בישראל, וסייע כמתווך ללשכות ראשי הממשלה, אריאל שרון ואהוד אולמרט, שביקשו לקבל את חוות דעתו של ברגותי על מהלכים המתקיימים ברשות הפלסטינית.

 

בכנסת ה-17, כיהן אורון כיו"ר ועדת האתיקה וכחבר בוועדת הכספים. ב-3 בדצמבר 2007 הודיע כי בכוונתו להתמודד על ראשות מרצ. זמן קצר לאחר מכן הודיע יו"ר המפלגה, יוסי ביילין, כי לא יתמודד שוב על ראשות המפלגה, וכי יתמוך באורון. בפריימריז שהתקיימו בקרב חברי המפלגה ב-18 במרץ 2008 ניצח אורון את רן כהן וזהבה גלאון ונבחר לראשות המפלגה.

 

במהלך כהונתו בכנסת יזם חוקים שונים, ובהם חוק להעמדת העונש המקסימלי על תוקפי צוותים רפואיים על 5 שנות מאסר‏, תיקון לחוק האזרחות הפוטר את מי ששירת בצה"ל 18 חודשים לפחות מתנאים להתאזרחות, וכן הוראת שעה המקפיאה את הפחתת תשלומי אגרת הרדיו והטלוויזיה בשנים 2008 ו-2009, במטרה למנוע את קריסתה של רשות השידור. מאז 2003 הוא עומד בראש השדולה לבריאות הציבור. אחד המאבקים המתמשכים שלו בנושא הוא למען עדכון קבוע של סל הבריאות. הוא הגיש מספר פעמים הצעת חוק בנושא שעברה בקריאה ראשונה בכנסת ה-17 אולם הליכי החקיקה לא הושלמו עד תום כהונתה, אך הוא הצליח חלקית במאבק כאשר בסוף 2007 ועדת הכספים הגיעה להסכם עם משרד האוצר על עדכון הסל למשך 3 שנים‏.

 

לאחר כשלונה של המפלגה בבחירות לכנסת ה-18, בהן זכתה לשלושה מנדטים בלבד, קראו חלק מחברי ממפלגתו לאורון להתפטר מתפקידו כיושב ראש המפלגה, וכמו כן לפנות את מקומו בכנסת לזהבה גלאון, שמוקמה במקום הרביעי ברשימה, לאחר שהוזזה מהמקום השלישי לטובת נציג "התנועה החדשה", אשר התאחדה עם מרצ, מהלך אותו הוביל אורון. אורון הצהיר כי יממש את אחריותו על המפלגה כיושב ראש שלה. בתחילת 2011 הודיע כי מכיוון שהוא אינו מתכוון להתמודד לקדנציה נוספת כיושב ראש המפלגה ואינו מתכוון להתמודד בבחירות הבאות לכנסת הוא פורש מהכנסת ומפנה את מקומו לגלאון. ב-23 במרץ 2011 הוא הגיש את התפטרותו מהכנסת‏.

 

מקור

 

 

ENG: 

 

Haim "Jumes" Oron (born 26 March 1940) is an Israeli politician and former Minister of Agriculture. He was head of the political party New Movement-Meretz, for whom he served as a member of the Knesset.

 

Political career

Oron was one of the founders of Peace Now (1978). In 1988, he was voted to the Knesset for Mapam which in 1992 merged with Ratz and Shinui as Meretz (which later became Meretz-Yachad). In the thirteenth Knesset, he was chairman of the Ethics Committee. In the fourteenth Knesset, he became the leader of Meretz. He joined Haim Ramon in his bid for the Histadrut leadership, and after Ramon's victory, during 1995-1996, served as its treasurer. In 1999, Oron was appointed Minister of Agriculture in Ehud Barak's government. In 2000, he resigned from the Knesset, but returned after the 2003 elections.

 

After Yossi Beilin resigned as Meretz leader, Oron was elected as party chairman. He headed the party's joint list (New Movement-Meretz) in the 2009 elections on February 10, but saw the party reduced to just three seats. On February 14, 300 Meretz members signed a petition urging Oron to resign, while a second petition signed by 400 other party members, including Shulamit Aloni and Yossi Beilin, called for him to stay. The next day, Oron said he decided not to resign, saying: "For me, responsibility means working toward the rehabilitation of Meretz". In early 2011 Oron announced he would quit Knesset within few months, before formally resigning his seat on 23 March.

 

Activism

Oron has embarked on several projects to improve the welfare of the Bedouin population of the Negev, among them the establishment of a wastewater purification plant, a health clinic and nursery schools.He is known for his ties with Marwan Barghouti, now serving five life terms in an Israeli jail for terrorist activities.Qadura Fares, a senior Fatah official, describes Oron as a "loyal friend" and a "loyal Zionist," but also attentive to the problems of the Palestinians. Oron was one of the initiators of the Geneva Accord, together with Yossi Beilin. He is the Laurea. e of the 2005 "Quality in Government Award".

 

source

4th November 08, 01.10.2012

updated: 2014-07-03

Não ElectionsMeter é responsável pelo conteúdo do argumentos. Por favor consulte sempre o usuário ou autor do argumento. Todos os argumentos ou qualquer texto publicado na electionsMeter deve incluir o nome original do autor e as referências à fonte original do texto. Os usuários são obrigados a seguir a lei de direitos autorais. Por favor, leia com atenção as regras do uso do site.

Se o texto contém um erro, informações incorrectas, que pretende corrigi-lo, ou mesmo que você gostaria de sarna integralmente o conteúdo do perfil, entre em contato conosco. entre em contato conosco..


 
oron IP, יו"ר מועצת מנהלים מפעל דולב e outros...
load menu